Догляд за футбольною екіпіровкою
М'яч
Якщо використовувати футбольний м’яч суворо, не стрибати на ньому, не бити його об стіну чи металеві, а то й гострі поверхні, то він протримається довго і не втратить своєї стрибки.
Крім того, важливо правильно вибрати м’яч. Наприклад, щоб тренуватися на асфальтовій поверхні, звичайний м’яч для залу чи газону не підходить, потрібен футбольний м’яч для жорстких
покрытий.
Про правильне підбирання м’яча ви можете прочитати у статті « Як обрати футбольний м'яч».
При низькій температурі грати лише сухим м’ячем: на мокрому утворюється корка льоду, яка спричиняє мікротріщину.
Як чистити
Після кожного тренування треба протерти м’яч вологою ганчіркою, щоб очистити від пилу та бруду. Якщо він намок, то його можна усунути сухою ганчіркою або серветкою.
Не вживайте агресивних миючих засобів, оскільки вони можуть пошкодити шини й шви.
При сильних забрудненнях можна скористатися м’яким милом або засобом очищення синтетичної шкіри
Мити м’яч потрібно під помірним напором теплої води, щоб він не проковтнув його всередину.
Як накачувати
Для надовування футбольного м'яча знадобиться насос і запасні голки.
Манометр — це не більше, ніж його придбати Для контролю тиску в камері. Перед тим як накачати новий м’яч, йому потрібно дати кілька днів, щоб він максимально розправився і прийняв відповідну форму.
Перед тим як надувати ніппель і голку, слід помазувати спеціальним силіконовим маслом (підійдуть і гліцерин). Це запобігає передчасному зниженню тиску, захистить ніпель від тріщин, пошкоджень і висихання.
Щоразу перед грою потрібно перевіряти тиск м’яча манометром. Оптимальні параметри тиску повинні бути відображені виробником на поверхні м'яча (зазвичай це 0,6-0,8 BAR).
Як зберігати
М’яч поза грою і тренування краще тримати в сухому вигляді, при кімнатній температурі, далеко від прямого сонячного світла.
Рекомендується трохи спускати повітря з камери перед тим, як відправити м'яч на тривалий зберігання. Так знижується навантаження на шви.
Вратарські рукавички
Зручніше мати дві пари рукавичок - для тренування і для матчів.
Нові рукавички потрібно промити водою, щоб усунути слизький захисний шар. Очищати рукавички слід після кожної гри та тренування, оскільки бруд і пил, забиваючи пори латексу, псують матеріал і слабшають зчеплення з м’ячем.
Мити рукавички потрібно під теплою водою, без сильнодіючих чистих складів та спиртодержальних засобів. Підійде звичайне м’яке рідке мило для рук.
Відразу після миття ненадовго залишити рукавички робочою стороною вниз на рушник. Коли надлишок всмоктується, сушиться
Для сушки добре підходить прохолодне сухе місце без сквозень та прямих сонячних променів. Не можна сушити на батареях, над плитою і феном - Це зіпсує матеріал.
Не обов’язково сильно відтискати або згинати рукавиці, так розтягуватися шви і погіршити якість латекса.
Перчатки зісхнуть приблизно добу. Тому, якщо наступна гра вже завтра, не потрібно мити рукавички, достатньо усунути забруднення м’якими серветками. Напередодні тренування або гри латекс рекомендується трохи вгамовувати, щоб додати еластичності.
Для цього достатньо змочити водою робочу поверхню рукавиць, після чого промокнути вологи рушником. Ця порада актуальна в теплій пори року. Якщо матч передбачається в морозний день, влаштуйте рукавички напередодні гри не треба.
Повністю просихлі рукавички можна прибрати на зберігання. Для зберігання краще завести спеціальну сумку для рукавичок. Не складайте їх разом: поверхні можуть злипнутися.
Інші статті
- Ти виявив несправність товару? Маєш повне право відправити його на гарантійне обслуговування. Тож рекомендуємо уважно прочитати інструкцію.